Lubię 0Nie lubię 0
Odsłon: 828
Komentarzy: 0

 

Dnia 2019-06-16 o godz 12:00 odbyło się spotkanie informacyjne między Zarządem Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu S.A. a mieszkańcami głównie Warszowa. Debata cieszyła się dużym zainteresowaniem i sala MDKu została wypełniona do ostatniego miejsca.

Spotkanie było bardziej burzliwe w porównaniu z zebraniem tydzień temu w Świnoujściu. Przyczyną tak emocjonalnego zaangażowania jest bezpośredni wpływ już istniejącego portu masowego. Mieszkańcy twierdzą, że oprócz nieprzyjemnego zapachu oraz hałasu ich gospodarstwa są pokrywane każdego dnia pyłem. Właśnie zapylenie uważają za największą niekorzyść sąsiadowania z terminalem masowym.

Odnośnie portu kontenerowego było wiele pytań. Wszystko znajduje się na nagraniu wideo:

NAGRANIE WIDEO z spotkania informacyjnego w Warszowie w sali MDKu - KLIKNIJ

Z nagrania wycięta jest prezentacja inwestycji a zostawiona w całości debata ponieważ ten sam materiał był prezentowany tydzień wcześniej (chętni mogą obejrzeć ów część w innym artykule klikając TUTAJ)

 

Odnośnie Międzyzdrojów:

Ponadto podczas dwóch spotkań z Zarządem Morskich Portów, Międzyzdroje były reprezentowane tylko przez.... piszącego ów artykuł :D. Diametralna zmiana sylwetki (widok  wschód-zachód) miasta nie budzi mocnego zainteresowania wśród mieszkańców. Gdy tymczasem profil miasta jako miejscowości wyłącznie turystycznnej zostanie mocno przekształcony na skutek budowy około 1,5 km pirsu (sztucznie usypany ląd w głąb morza ) w całości obłożonego kontenerami.

Wybudowanie wielu wysokich budynków(apartamentowców) znacznie zmieniło charakterystykę miasta. Budowa ów terminalu kontenerowego będzie drugą przyczyną , która wymusi zmianę ogólnych planów i strategii Międzyzdrojów.