Lubię 4Nie lubię 0
Odsłon: 667
Komentarzy: 0

 

Zebrałem dane z różnych baz danych i okazuje się... że OFICJALNIE śpimy na ropie i gazie.

W Międzyzdrojach i okolicach wykonano ponad 20 odwiertów o głębokościach około 3000m ! Na mapie można zobaczyć gdzie są zlokalizowane odwierty i kiedy dokładnie zostały wykonane. Przy czym ilość odwiertów na mapie jest nieco zaniżona ponieważ czasem w tych samych miejscach wiercono nawet kilka razy!

Z oficjalnych danych wynika ze w Międzyzdrojach wydobyto:

ROPA NAFTOWA –  skumulowane wydobycie w latach 1971–1994 wynosi 41,89 tys. ton
GAZ ZIEMNY – skumulowane wydobycie w latach 1971–1994 wynosi 12,14 mln m3

  • Kolorem pomarańczowym zaznaczone są złoża gazu ziemnego. W każdym odwiercie na pomarańczowym tle jest minimum 300 mln m3 gazu !!! Przy czym nawet te szacunki naukowców są chyba zaniżone. Wg mnie z mapy wynika, że jest to prawdopodobnie jedno złoże.
  • niebieskie kropki oznaczają miejsca odwiertów

 

I można tylko retoryczne pytanie sobie zadać dlaczego wydano mnóstwo pieniędzy na odwierty i badania a przez kilkadziesiąt lat "temat" leżał w "zamrażalce".................

 

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 500 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-500 znaków
Komentarze osób zalogowanych przechodzą automatycznie Przed opublikowaniem komentarza proszę zapoznać się z regulaminem.

Komentarze

  • Brak komentarzy

2018© wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: info@miedzyzdrojanin.pl

Co nie jest zabronione jest dozwolone. Oczywiście w ramach obowiązującego prawa Rzeczpospolitej Polskiej i dobrze rozumianej kultury. Szczegółowy regulamin zostanie dodany w najbliższym czasie.

Zgadzam się