Lubię 2Nie lubię 0
Odsłon: 1119
Komentarzy: 0

 

Dnia 09-09-2019 radni ze Świnoujścia zagłosowali za uchwałą, która spowodowała zaakceptowanie zmiany granic portu morskiego w Świnoujściu. Projekt zmiany stanowi Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Projekt został przesłany do opiniowania ale radni przegłosowali za nie wystawianiem opinii ze względów na brak danych… CO OSTATECZNIE PRAWNIE OZNACZA ZAAKCEPTOWANIE PROJEKTU ZMIANY GRANIC !!!

Treść uchwały i głosowanie radnych można zobaczyć w poniższym linku na BIPie.

O co chodzi z portem? Od dłuższego czasu Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. lobbuje za powiększeniem portu. Do dzisiaj zorganizowane zostały 2 spotkania z mieszkańcami w Świnoujściu i w Warszowie. Na tych prezentacjach została przedstawiona koncepcja zajmująca około 68 hektarów gruntów. Podobna ilość miała być zabrana na pirs czyli sztucznie utworzony ląd. Mieszkańcy domagali się szczegółów i ich nie dostali. Niemniej jednak zostali zapewnieni, że szczegóły poznają później w trakcie dalszych prac nad inwestycją. Również zostali zapewnieni, że będzie możliwość składania pytań do spółki na oficjalnej stronie internetowej.

W między czasie rząd przegłosował projekt ustawy pozwalający powiększyć teren portu pomijając zdanie lokalnych społeczności.

Z kolei kilka dni temu wcześniejsza koncepcja poszła do kosza i odgórnie włączono do portu znacznie większy obszar zarówno na lądzie jak i na morzu. Na lądzie było około 68 hektarów a teraz jest około 337 hektarów. Na morzu obszar został powiększony do około 500 hektarów

Poniżej mogą Państwo obejrzeć wideo z przedstawionymi danymi odnośnie nowego projektu portu.

  • Kolorem żółtym zaznaczone są nowe granice portu. Przy czym dane są precyzyjne ponieważ skopiowałem je bezpośrednio z uchwały miejskiej
  • Kolorem czerwonym przedstawiona jest już nieaktualna koncepcja przedstawiana przez spółkę Zarząd Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu S.A. Przy czym dane są szacunkowe ponieważ opierałem się na wizualizacjach w ulotkach.

 

 

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 500 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-500 znaków
Komentarze osób zalogowanych przechodzą automatycznie Przed opublikowaniem komentarza proszę zapoznać się z regulaminem.

Komentarze

  • Brak komentarzy

2018© wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: info@miedzyzdrojanin.pl

Co nie jest zabronione jest dozwolone. Oczywiście w ramach obowiązującego prawa Rzeczpospolitej Polskiej i dobrze rozumianej kultury. Szczegółowy regulamin zostanie dodany w najbliższym czasie.

Zgadzam się