Lubię 3Nie lubię 0
Odsłon: 1499
Komentarzy: 0

 

Zachodnia część Międzyzdrojów potocznie nazywana "gryfa lasem" stanowi administracyjnie obręb nr 16. Okazuje się, że w samym obrębie i okolicach bardzo dużo się dzieje... W załączonej mapie zaznaczone są tereny należące... jeszcze do gminy.

  • kolorem żołtym zaznaczone są tereny należące do mieszkańców, które nie są przedmiotem prowadzenia czynności administracyjnych
  • kolorem czerwonym zaznaczone są grunty należące do mieszkańców, wokół których trwają jakieś czynności administracyjne
  • kolor zielony oznacza działkę nalezącą do Lasów Państwowych, wokól której również trwają czynności administracyjne

 

Co dzieje się konkretnie?

  • działka nr 1(własność gminna) oraz 2/1(własność gminna) - prywatna osoba złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Zamiary gminy są mi nieznane. Nie wiem czy gmina będzie chciała wydzierżawić czy sprzedaż grunt. Treść decyzji administracyjnej również nie jest mi znana. Działki łącznie mają około 20.000 m2. Teren ze zdjęć satelitarnych wygląda na zalesiony niemal w całości.
  • działka 21(własność gminna) - bardzo duża działka, na której Burmistrz Międzyzdrojów w 2019 r. wydał WZetkę. Wniosek złożył prywatny podmiot. Działka ma prawie 30.000 m2. Z tej działki wg WZetki ma być wydzielona mniejsza część o powierzchni około 5000 m2. WZetka przewiduje budowę na ów działce budynku usług turystyczno-wypoczynkowych
  • działka nr 5 (własność gminna) i działka nr 190/9 (własność Lasów Państwowych) - Firma Ciroko Inwest Sp. z.o.o. wg obwieszczenia RI.PPZ.6733.5.2019.6506 stara się o budowę drogi na tych działkach. Ustalenia między inwestorem a gminą są mi nieznane. W którymś miejscu ma tam powstać również przejazd przez tory kolejowe. Zaznaczenie drogi na mapie jest orientacyjne.
  • działka 83/8(własność gminna) - od wielu lat działa tam pole kempingowe
  • działka 487/25(własność gminna) oraz 487/26(własność gminna) - obie działki przylegają do wysypiska śmieci. Burmistrz Międzyzdrojów zdecydował się sprzedać ów działki. W styczniu 2020 będzie zorganizowany przetarg

 

 

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 500 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-500 znaków
Komentarze osób zalogowanych przechodzą automatycznie Przed opublikowaniem komentarza proszę zapoznać się z regulaminem.

Komentarze

  • Brak komentarzy

2018© wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: info@miedzyzdrojanin.pl

Co nie jest zabronione jest dozwolone. Oczywiście w ramach obowiązującego prawa Rzeczpospolitej Polskiej i dobrze rozumianej kultury. Szczegółowy regulamin zostanie dodany w najbliższym czasie.

Zgadzam się